Polskie morze Bałtyckie.

Dźwirzyno

Ten wypoczynkowy kurort znajduje się 13 km od Kołobrzegu. Jego swoistą wizytówką i dumą jest jedna z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu. Zobacz, dlaczego warto tam przyjechać i co warto zobaczyć oraz gdzie możesz przenocować odwiedzając Dźwirzyno.

Polskie morze.
Polskie morze.

Kilka faktów

Pierwsi letnicy pojawili się w Dźwirzynie już w 1880 roku. Kilka lat później powstały tu pierwsze pensjonaty.  W 1978 roku Dźwirzyno zostało uznane za miejscowość uzdrowiskową. Po dziś dzień leczy się tu schorzenia układów: krążenia i oddechowego.

Malownicze Dźwirzyno

Główną atrakcją i swego rodzaju dumą tego miasta jest jego plaża. Usypana z czystego, niemal białego piasku. Otoczona wydmami z lasem sosnowym. To właśnie ona przyciąga tu rzesze spragnionych pełnego relaksu turystów. To także ona w dużej mierze świadczy o malowniczości całej miejscowości.

Co cieszy turystów?

Dźwirzyno daje ogromnie dużo możliwości amatorom aktywnego spędzania czasu wolnego.  Można śmiało powiedzieć, że to właśnie turystyka aktywna jest głównym ?atutem? tego miejsca.

Chcąc przywieźć ze sobą z Dźwirzyna coś więcej niż piękną opaleniznę, warto wziąć udział w sportowej, cyklicznie odbywającej się imprezie ?Bieg ku Słońcu?.  Zajęcie pierwszego miejsca jest honorowane nagrodą ? statuetką. Są to zawody sportowe, w których mogą wziąć udział wszyscy ? głównie amatorzy biegania.  Trasa biegnie plażą między Dźwirzynem a Grzybowem.

Czas wolny w Dźwirzynie można też spędzić korzystając z takich miejskich atrakcji jak korty tenisowe, kręgielnie czy stanowiska do gry w szachy. Poza tym każdy, kto lubi się troszkę poruszać, może również wziąć udział w turnieju piłki plażowej.

Sporą popularnością wśród turystów cieszą się także przystań windsurfingowa i jachtowa.  Ta pierwsza daje możliwość rozwinięcia skrzydeł każdemu, kto chciałby poznać tą dyscyplinę wodną. Nad Reskiem znajduje się, bowiem szkółka windsurfingowa. Płytkie wody i płaskie dno ułatwiają stawianie pierwszych kroków. Zaawansowanym windusurfingowcom poleca się Zatokę Grzybowską ? czyli akwen po drugiej stronie jeziora.

Swoich sił mogą też tu spróbować amatorzy wszelkiego rodzaju sportów wodnych.  Do ich dyspozycji jest wypożyczalnia sprzętu wodnego czyli kajaków, rowerów wodnych i żaglówek. Mieści się ona przystani jachtowej nad jeziorem Resko.

Przez Dźwirzyno przechodzą też trzy atrakcyjne szlaki rowerowe. Są to: Międzynarodowy Szlak Nadmorski, Szlak Bocianich Gniazd oraz Szlak Ku Słońcu.

Dźwirzyno daje też możliwość podreperowania swojej kondycji, oddając do naszej dyspozycji 1600-metrową ścieżkę zdrowia z 15-toma stanowiskami do ćwiczeń.

Bardzo fajnie można spędzić też czas wolny w siodle. Do dyspozycji turystów jest kilka stadnin .

Pewną odskocznią może też okazać się rejs nowoczesnym katamaranem Jantar. Na jego powierzchni znajduje się kawiarnia, restauracja i dyskoteka. Trasa podróży to Kołobrzeg ? Borholm. Aby móc skorzystać z tej atrakcji należy udać się do pobliskiego Kołobrzegu.

Akweny dźwirzyńskie dają zaś wiele możliwości amatorom wędkowania. Łowienie z plaży oraz łowienie z łodzi to dwie atrakcje, jakie czekają na miłośników tego sportu. Dodatkowo organizowane są dla nich specjalne konkursy na najlepszego wędkarza w danej dyscyplinie.

Baza noclegowa też nie zawodzi

Krajobrazowe oraz zdrowotne walory Dźwirzyna powodują, że zainteresowanie nim wzrasta. Miejscowość jest jednak doskonale przygotowana na przyjęcie każdej liczby gości.  Baza noclegowa daje im wiele możliwości. Oferowane przez Dźwirzyn noclegi nad morzem to przede wszystkim duże ośrodki wczasowe. To także niezbyt drogie kwatery prywatne czyli pokoje gościnne w bardzo malowniczych okolicach. Noclegi nad morzem, jakie oferuje ta miejscowość to również domki letniskowe i campingi. Doskonale wypoczniemy także w atrakcyjnych ośrodkach i gospodarstwach agroturystycznych. To, co wyróżnia je wszystkie, to niezbyt wygórowane ceny, doskonała lokalizacja, miła obsługa i bardzo przytulne obiekty. Warto też podkreślić, że większość z nich przygotowana jest do podjęcia gości, którzy przybywają tu wraz z dziećmi.

 

Dodaj komentarz