Plaża w Mielnie.

Mielno

Mielno jest nazywane polską Ibizą. Co roku przyjeżdża tutaj młodzież z całego kraju, aby bawić się do samego rana. Mało, która miejscowość w pasie nadmorskim daje tak duże możliwości, tak wiele klubów i tak dobrą zabawę, którą pamięta się dosłownie do końca swojego życia. Ale mało kto wie, że Mielno nie zawsze było takie rozrywkowe.

Położenie

Mielno leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Wraz z miejscowością położoną nieopodal ? Unieściem tworzy duży kompleks wypoczynkowo ? rekreacyjny. Miasto jest położone zaraz przy Morzu Bałtyckim w otoczeniu Jeziora Jamno oraz przy Wybrzeżu Słowiańskim.

Aby się do niego dostać, wystarczy zboczyć z trasy Kołobrzeg ? Koszalin (droga numer 11). W okresie letnim zjazd do miejscowości jest zawsze bardzo zakorkowany w godzinach popołudniowych, dlatego jeżeli chcesz wybrać się samochodem, najlepiej będzie jak zajedziesz tam z samego rana lub późno w nocy, inaczej czeka na Ciebie długie siedzenie w samochodzie w strasznym upale!

Do Mielna można się też dostać drogą rowerową. Trasa, która przebiega przez Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Mielno i tak dalej, jest jedną z pierwszych, tak dobrze przystosowanych tras rowerowych w Polsce ? można o niej przeczytać wiele pozytywnych opinii w przewodnikach turystycznych.

Historia

Pierwsze informacje o mieście ? jednak pod postacią zupełnie innej nazwy pochodzą z 1266 roku. Przez wiele wieków Mielno było w prywatnych rękach, które odsprzedawały prawa do miejscowości dalej. W 1333 roku to rób Damitzów stał się właścicielem do roku 1776. Następnie Schmeling (który nie raz pojawiał się w książce od historii) nabył prawa do Mielna. Wtedy też stworzył pływalnię i zaczął wprowadzać istotne zmiany na tym terenie.

Przez wiele lat w Mielnie ludzie nie wchodzili do wody, mimo że było jej pod dostatkiem. W ludności z tych terenów utarło się bardzo błędne przekonanie, że morze jest siłami zła i nie można oddawać się grzesznym rozrywkom. Dopiero XIX i XX wiek wyprowadził z błędu mieszkańców, ale nadal ostrożnie podchodzono do zabaw w wodzie. Obowiązywały odpowiednie stroje, wyznaczono godziny, w jakich mężczyźni bądź kobiety mogą wchodzić do morza. Nigdy nie mogli jednocześnie zaznać kąpieli. Aż dziwne, jak bardzo zmieniła się miejscowość w ciągu tych lat. Obecnie Mielno uważa się za najbardziej rozrywkowy teren w całej Polsce!

Po II Wojnie Światowej Mielno zyskało swoją nazwę, którą wprowadzono do ksiąg oraz na mapę naszego państwa. Był to początek promocji tych terenów.

Atrakcje

Mielno leży w otoczeniu wielu nadmorskich miasteczek i kurortów ? między innymi koło Sarbinowa, Jamna, Pleśnej, Ustronia Morskiego, Sianożętów. Jednak żadna z tych miejscowości nie jest tak lubiana przez młode osoby. Studenci, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych tylko wyczekują wakacji, by udać się właśnie do Mielna. Bogata baza noclegowa, atrakcyjne ceny oraz liczne kluby muzyczne sprawiają, że zabawa w Mielnie trwa niemal całą dobę przez całe wakacje!

Jednak nie tylko młode osoby mogą zaznać trochę rozrywki w tym mieście. Mielno to przede wszystkim bezpieczne kąpielisko i piękna plaża. W ciągu dnia można zaznać kąpieli słonecznej, zrelaksować się i odpocząć od codziennych problemów. A gdy pogoda jest nieco gorsza.. można zwiedzić okoliczne mieściny, które kryją w sobie moc atrakcji!

Przede wszystkim największa popularnością cieszą się szlaki rowerowe, które prowadzą przez takie miejsca jak Gąski, Unieście, Chłopy. Znajdują się tam też ciekawe zabytki ? jak latarnie morskie, przystań rybacka czy pomniki.

Ponadto, w samym Mielnie w okresie wakacyjnym można skorzystać w sezonowych atrakcji, jak na przykład parku linowego, przejażdżki na quadach czy skakaniu na trampolinach.

Noclegi

Gdzie najlepiej i najtaniej zanocować w Mielnie, by móc skorzystać z tych wszystkich atrakcji? Najtańsze noclegi Mielno to oferty wszelkiego rodzaju pokoi gościnnych. Tam ceny często zaczynają się już od 20zł od osoby. Równie niedrogo przedstawiają się oferty typu kwatery Mielno. Oferują je liczne ośrodki wypoczynkowe. Tu ceny za nocleg rozpoczynają się od kwoty 40zł.

Dodaj komentarz