Morze Bałtyckie.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie w swojej historii nosiło już wiele nazw, jednak najbardziej wpadającą w ucho było Ustronie Nadmorskie. Zaraz po II Wojnie Światowej uroczą, małą wieś, turyści z całej Polski zaczęli dosłownie zalewać. Przez lata budowania wizerunku, Ustronie Morskie zyskało miano kurortu nadmorskiego, który w okresie wakacyjnym przeżywa swój najlepszy okres. Koniecznie sprawdź dlaczego tak się dzieje. Poznaj też najlepsze noclegi w Ustroniu Morskim.

Gdzie znajduje się Ustronie Morskie?

Ustronie Morskie mieści się w linii Morza Bałtyckiego, między Koszalinem, a Kołobrzegiem w województwie zachodniopomorskim. Nazwa gminy została ustanowiona na podstawie samej wsi. Piękna i piaszczysta plaża jest wynikiem położenia przy Zatoce Pomorskiej. Dlatego bardzo wielu producentów, czy to alkoholu czy produktów sezonowych, organizuje właśnie na plaży różnego typu kampanie i koncerty.

Droga do Ustronia

Aby się dostać do Ustronia Morskiego można (teoretycznie) wybrać aż trzy różne drogi. Pierwszą z nich jest droga numer 11, która przebiega przez trasę Kołobrzeg, Koszalin, Piła. Droga jest przejezdna i rzadko kiedy widać na niej korki – jednak zalecamy ściągnąć nogę z gazu w całej miejscowości jak i na odcinku trasy jest ograniczenie prędkości, a policja lubi te rewiry. Kolejną możliwością na dojazd do Ustronia Morskiego jest kolej. Na wysokości wsi jest przystanek i kursują tam pociągi osobowe.

Trzecią możliwością, dla osób, które chcą zwiedzić Ustronie Morskie, jest wycieczka rowerowa. Na linii nadbrzeżnej jest piękna i zadbana trasa dla rowerzystów, która prowadzi między innymi przez Ustronie Morskie.

Wycieczka rowerem wzdłuż brzegu morza w Ustroniu Morskim

 

Historia Ustronia Morskiego

Znana nam historia tego miejsca sięga po XIX wiek, w którym Ustronie było wioską rybacką, która niczym szczególnym się nie wyróżniała. Jednak już pod koniec wieku zaczęła się transformacja w kurort nadmorsko-wypoczynkowy. Rok 1899 był przełomowy, gdyż wówczas oddano do użytku drogę Kołobrzeg – Koszalin, który umożliwił turystom szybkie dostanie się do Ustronia Morskiego. Wtedy z roku na rok zauważono coraz więcej odwiedzających.

Mroczny czas Ustronia

Niestety, jak większość położonych w zachodniopomorskim miejscowości, Ustronie Morskie ma też swoje mroczniejsze czasy II Wojny Światowej. Wówczas należąca do Niemiec mieścina, nosiła nazwę Ostseebad Henkenhagen. Służyła jako kurort dla niemieckich turystów. Po wojnie, Ustronie Nadmorskie zaczęło się rozwijać w miejscowość turystyczną. Odnotowano budowę coraz większej liczby sanatoriów i domów wypoczynkowych, które działają po dziś dzień.

Nadmorskie atrakcje w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie przyciąga turystów z całego kraju głównie z jednego, a jakże prostego powodu – plaży i morza. Dlatego ogrzewanie się pod słońcem jest największą i najlepszą rozrywką, jaką możemy zaznać w gminie. Jednak dla osób rządnych nowych doświadczeń, przewidziane są inne atrakcje. W samej miejscowości są jeszcze szczątki po umocnieniach wojskowych, a w lasach można znaleźć schrony wojenne oraz działobitnie. Niestety mało kto dba o takie „zabytki”, dlatego z każdym rokiem niszczeją.

Ciekawostka – w Ustroniu na plaży zamontowana jest kamera, dzięki której na żywo można podglądać co dzieje tuż nad morzem:

Kolejną atrakcją, o której już wspominaliśmy jest fantastyczna trasa rowerowa, która ciągnie się przez cały nadmorski pas – można zwiedzić okoliczne miejscowości, które również oferują bardzo wiele. Ponadto, w położonym obok Bagiczu znajdują się dwa najstarsze dęby w Polsce Bolesław (około 800 lat) oraz Warcisław (640 lat). W tym miejscu w okresie wakacyjnym spotykają się też fani motoryzacji (motory, samochody) na starym lotnisku i urządzają różnego typu imprezy.

Z Ustronia Morskiego można też dostać się do Kołobrzegu – kursują autobusy, a podróż nie będzie trwać dłużej jak 25 minut. A jak zapewne Państwo wiedzą, w Kołobrzegu jest mnóstwo pięknych zabytków, które są zachowane w niemal idealnym stanie.

Noclegi w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie może pochwalić się także dobrze przygotowaną i bogatą ofertą noclegową. Na gości czekają przede wszystkim oferty typu tanie noclegi Ustronie Morskie”. Są to w przeważającej ilości pokoje gościnne. Tutaj oferty cen zaczynają się już nawet od 20 zł od osoby. W drugiej kolejności są to pensjonaty z pokojami 2 -, 3- lub 4-osobowymi. Takie kwatery w Ustroniu Morskim proponuje się w kwocie od 30-40 zł od osoby.

 

Dodaj komentarz