Polskie morze.

Władysławowo

Przez całe dziesięciolecia Władysławowo funkcjonowało jako ważny port rybacki oraz ośrodek przetwórstwa ryb. Dzisiaj zalicza się je w poczet najważniejszych kurortów nadbałtyckich. Najlepiej wybrać się tam własnym samochodem. Równie szybko dotrzemy tam pociągiem. Czy warto w ogóle odwiedzać to miejsce i co ma ono nam do zaoferowania?

Władysławowo – na początku było rykowisko?

Przyglądając się dzisiaj Władysławowu trudno uwierzyć, że wcześniej taka miejscowość w ogóle nie istniała. Istniała natomiast osada rybacka między Zatoką Pucką a otwartym Bałtykiem figurująca pod nazwą Wielka Wieś. To właśnie na te tereny przybył swego czasu generał Józef Haller. Nazajutrz po dokonanych symbolicznych zaślubinach Polski z morzem generał dokonał fascynującego odkrycia. Zachwycił się niepowtarzalnym krajobrazem, jaki roztaczał się przed nim z pokładu kutra, którym podróżował. Wzruszony postanowił zakupić 20 ha ziemi w pobliżu Wielkiej Wsi. W ten sposób powstała działka – Hallerowo a na niej Hallerówka, drewniany dom letniskowy generała. Z czasem Hellerowo zmieniło swój wizerunek i bardzo się rozbudowało. Wraz z nadejściem II wojny światowej, Hallerowo przestało być takie popularne. Wreszcie w 1963 roku doszło do połączenia administracyjnego obu ziem. W efekcie powstało Władysławowo.

Położenie Władysławowa

Kurort znajduje się w północnej części Polski nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Przynależy do województwa pomorskiego i powiatu puckiego. Znajduje się tu duży port morski oraz kilkanaście atrakcyjnych kąpielisk.

Różne formy turystyki nadmorskiej

Władysławowo to miejsce idealne do uprawiania wszelkiego rodzaju turystyki.  Jednakże do głównych gałęzi należą tu turystyka wypoczynkowa, krajoznawcza, kwalifikowana oraz zdrowotna. Warto przy tym nadmienić, że program turystyczny jaki Władysławowo ma do zaoferowania w tej kwestii jest również bardzo bogaty. Można tu skorzystać zarówno z wczasów odchudzających, jak zapisać się na wczasy w siodle, a nawet ? na wczasy z kursem prawa jazdy.

Atrakcje we Władysławowie

Często mówi się, że Władysławowo to letnia stolica Polski. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę liczne atrakcje, jakie czekają tu na turystów. Kurort nadaje się zarówno dla miłośników dobrej zabawy, jak i dla pasjonatów aktywnego spędzania czasu wolnego.  Rozrywkę znajdą tu dla siebie także miłośnicy historii.

Coś dla rozrywkowych

Nie jest tajemnicą, że Władysławowo to również kurort, który tętni życiem przez całą dobę. W ciągu dnia można korzystać z takich atrakcji jak chociażby szalona jazda na skuterze wodnym czy nieco spokojniejsze rejsy po Bałtyku kutrem, żaglowcem, a nawet łodzią wikingów. Na żądnych mocnych wrażeń czeka również lot paralotnią. Miłośnicy sportów wodnych, mogą wybierać między kitesurfingiem a windsurfingiem. Wieczorem natomiast Władysławowo zmienia się w istną stolicę rozrywki. Swoje podwoje otwierają wtedy liczne dyskoteki i bary. Odbywa się też wiele koncertów i interesujących występów czy pokazów na żywo.  Poza tym na lubiących dobrą zabawę czekają też lunapark, zjeżdżalnie wodne na plażach, a także tory kartingowe. Jednym słowem nikt, kto liczy na fajną rozrywkę, nie będzie się tu raczej nudził.

Coś dla aktywnych

Wybór atrakcji władysławowskich jest bardzo bogaty. Dlatego znajdą tu zajęcie także dla siebie amatorzy aktywnego spędzania czasu wolnego. Prócz wymienionych rejsów po wodach Bałtyku, czekają na nich także korty tenisowe, baseny, a także obszary idealne pod uprawianie turystyki pieszej, rowerowej, jak i konnej. Bardziej cierpliwi mogą udać się z miejscowymi na połów dorsza.

Władek to również prawdziwy raj dla sportowców. Także tych wyczynowych. Dla nich otworem stoi Centralny Ośrodek Sportu. Tutaj można nie tylko potrenować pływanie, zdobyć szlify w windsurfingu czy jachtingu. Ośrodek ten to również okazja do spotkania twarzą w twarz z gwiazdami sportu. Tutaj trenują najlepsi, którzy przygotowują się do mistrzostw Świata i Europy.

Coś dla miłośników historii

Miłośnicy historii mogą z kolei zwiedzić takie interesujące obiekty jak chociażby:

  • osławiony Dom Rybaka z fantastyczną wieżą widokową;
  • drewniana willa gen. Hallera z XX wieku;
  • Kościół Wniebowzięcia NMP.

Coś dla wszystkich

Jak zatem widzimy ?menu? atrakcji turystycznych Władysławowa zawiera wiele smacznych pozycji, skierowanych do konkretnych grup odbiorców. Są tu jednak również atrakcje, z których mogą skorzystać wszyscy ? bez względu na wiek czy zainteresowania. Na nich wszystkich czekają kąpiele słoneczne, szerokie piaszczyste plaże, czyste morze, które najpiękniej wygląda, gdy dzień ma się ku końcowi. Podobno drugiego takiego zachodu słońca, darmo szukać nad całym Bałtykiem. Poza tym na wszystkich gości czekają też liczne imprezy plenerowe z udziałem wielu sławnych gwiazd.

Noclegi we Władysławowie

Władysławowo prezentuje o miano jednego z ważniejszych kurortów nadbałtyckich. Stąd też dba ono nie tylko o bogactwo rozrywek, ale również o wygody podejmowanych gości. Mamy tu na myśli bardzo dobrze rozwinięte zaplecze noclegowe. Dowodem czego jest ilość wyników, jakie wyskoczą nam gdy wpiszemy w wyszukiwarce hasło typu najlepsze noclegi Władysławowo. Co znajdziemy pod tym hasłem? Oczywiście na plan pierwszy wysuwają się kwatery prywatne, które czynne są okrągły rok. Na gości czekają również komfortowe hotele oraz pensjonaty. Poza tym bardzo atrakcyjnie przedstawia się tu baza ofert typu tanie noclegi nad morzem Władysławowo. Są to kempingi oraz pola namiotowe.

 

Dodaj komentarz